S extrémními teplotami přichází i rekordní sucho. To už podle klimatologa Miroslava Trnky z Akademie věd mění tvář české krajiny a s pokračujícím oteplováním bude situace ještě horší. V Rozstřelu na iDNES.cz upozorňuje mimo jiné na bezprecedentní odumírání lesů, kterého jsme byli v posledních letech v důsledku sucha svědky.