Rozhodnutí prezidenta Petra Pavla ohledně kompetenční žaloby respektuji, ale nemyslím si, že je to dobré. Tak reagoval na sítích premiér Andrej Babiš (ANO). Připomněl dění kolem nejmenování Filipa Turka (za Motoristy) ministrem s tím, že tehdy k tomuto druhu žaloby nesáhl, ač podle jeho názoru a „mnoha odborníků“ Pavel překračoval ústavní mantinely. Podle předsedy vlády rozhodl kabinet ve věci delegace summitu NATO pragmaticky a prakticky. Pavlova účast by podle něj nedávala smysl.