Zřejmě až do večera se bude odklízet bahno z dálnice u Praskačky

Bahno, kvůli kterému je na dálnici D11 u Praskačky uzavřený pomalý a odstavný jízdní pruh, budou silničáři odklízet nejspíš až do dnešního večera. Původní předpoklad z dnešního rána byl, že by se mohlo podařit úsek dálnice zprůjezdnit již kolem poledne. ČTK to dnes dopoledne řekla mluvčí hradecké policie. "Odklízecí práce postupují pomaleji. Na místo z polí stále přitéká voda, předpoklad dokončení prací byl nově stanovený na dnešní 19:00 hodinu," řekla mluvčí. 

Bahno, kvůli kterému je na dálnici D11 u Praskačky uzavřený pomalý a odstavný jízdní pruh, budou silničáři odklízet nejspíš až do dnešního večera. Původní předpoklad z dnešního rána byl, že by se mohlo podařit úsek dálnice zprůjezdnit již kolem poledne. ČTK to dnes dopoledne řekla mluvčí hradecké policie. "Odklízecí práce postupují pomaleji. Na místo z polí stále přitéká voda, předpoklad dokončení prací byl nově stanovený na dnešní 19:00 hodinu, " řekla mluvčí. Bahno se na dálnici dostalo po sobotním sesuvu svahu a silné bouřce v oblasti 76. kilometru u Praskačky, dálnice ve směru od Hradce Králové na Prahu je svedená do jednoho jízdního pruhu.

Kvůli sobotní bouři museli hasiči na východě Čech vyjíždět k více než stovce zásahům, nejčastěji likvidovali spadlé stromy, větve a odčerpávali vodu. Bouřky také zkomplikovaly dopravu na silnicích i železnici.
 
zdroj: ČTK