Zoo Dvůr Králové loni navštívilo nejméně lidí od roku 1994

Zoologické zahradě Dvůr Králové nad Labem loni klesla návštěvnost o deset procent na 370.265 lidí. To je nejmenší návštěvnost od roku 1994, návštěvnost zoo trvale klesá od roku 2009, kdy do zoo přišlo 552.167 lidí. Dvorská zoo, kterou od prosince vede Přemysl Rabas, se bude snažit návštěvnost zvýšit, řekla ČTK mluvčí zoo Jana Myslivečková. 

"V příští sezoně chceme opět umožnit návštěvníkům projít kolem výběhů afrických zvířat až k pavilonu lvů, kam byl nyní přístup pouze v rámci autosafari," řekla Myslivečková. Zoo nyní také jedná o výši vstupného na hlavní turistickou sezonu a slibuje také rozšíření služeb pro návštěvníky. "Podrobnosti zveřejníme na tiskové konferenci, která se uskuteční na konci ledna či začátkem února," řekla Myslivečková. 

Mluvčí zoo nechtěla příčiny poklesu návštěvníků v loňském roce komentovat. Podle náměstka hejtmana hradeckého kraje a člena představenstva zoo Otakara Rumla (KSČM) je za poklesem návštěvnosti několik faktorů. "Budeme se o tom na jednání představenstva bavit, ale pro letošní rok připravujeme opatření, která návštěvnost zoo opět zvýší," řekl Ruml. Podle něj by se měla letošní návštěvnost zvýšit o 40.000 až 50.000 lidí. Bývalá ředitelka zoo Dana Holečková, která loni na podzim na post v čele zoo rezignovala, již vloni uvedla, že za poklesem je ekonomická krize a také změny v ceníku s ohledem na zavedení autosafari. 
    
Dvorská zoo byla oficiálně pro veřejnost otevřena v květnu 1946. Postupně se rozšiřovala, například v roce 1989 se poprvé pro návštěvníky otevřel areál safari. Zoo, kterou vlastní Královéhradecký kraj, je známá především chovem afrických kopytníků. Je nejnavštěvovanějším turistickým cílem v hradeckém kraji.
 
zdroj: ČTK