Zlatý erb získal Hradec za MMS a obec Lovčice

Nejlepší webové stránky mezi obcemi mají Lovčice na Královéhradecku. Loňské vítězství dále obhájil Hradec Králové, který podle poroty spravuje nejpovedenější internetové stránky mezi městy. Zástupci těchto sídel dnes 13. března převzali ocenění Zlatý erb za nejlepší internetové prezentace samospráv v kraji od hejtmana Lubomíra France.

Hradec Králové zároveň obdržel cenu za nejlepší elektronickou službu, která spočívá v tom, že obyvatelé města mohou zasílat své podněty na radnici pomocí zpráv MMS. Na dalších pomyslných stupních vítězů letos v krajském Zlatém erbu stojí mezi městy druhá Česká Skalice a třetí Náchod. Mezi obcemi obsadilo druhou příčku Blešno, třetí byl Nový Hrádek.

Celkem se letos do soutěže Zlatý erb přihlásilo devět měst, 17 obcí a 20 různých elektronických služeb. Loni se v klání o nejlepší webové stránky utkalo v Královéhradeckém kraji 22 soutěžících. Vítězové jednotlivých kategorií postupují do celostátního kola, které bude vyhodnoceno na konferenci ISSS začátkem dubna v Hradci Králové.

zdroj: ČTK