Žena, která je obžalovaná z vraždy čtyř dětí, měla prý své potomky ráda

Žena, která loni v září v obci Široký Důl na Svitavsku podle obžaloby zavraždila své čtyři děti, prý měla své děti ráda a se svým druhem měla pěkný vztah. Vyplynulo to z výpovědí svědků při dnešním jednání u hradeckého krajského soudu. Sedmatřicetiletá obžalovaná žena ve čtvrtek před soudem řekla, že si nic nepamatuje. V případě prokázání viny jí hrozí až doživotní vězení.

U soudu vypovídala matka druha obžalované. "Vztah syna k ní byl moc pěkný. Byli jak dvě hrdličky, pořád se objímali," řekla svědkyně. Děti prý měla obžalovaná podle ní ráda. "Nikdy jsem neviděla, že by jim dala na zadek nebo křikla," řekla. Když se ženě a jejímu synovi narodilo dítě, byla prý roztržitější. Podle otce druha obžalované mezi nimi šlo o normální vztah.

Žádné velké spory údajně prarodiče s obžalovanou neměli. Pouze jí prý vyčítali, že údajně neuklízela v pokoji, kde žili děti z jejích předchozích vztahů. Také se prarodičům nelíbilo to, že když bydlela u nich, tak chodila do chléva, kde i kojila. Obžalovaná výpovědi svědků nekomentovala.
 
Podle obžaloby žena 2. září 2011 napadla v rodinném domě postupně své čtyři děti ve věku od dvou měsíců do osmi let. Tři děti zabila nožem, čtvrté udusila. Následně se pokusila spáchat sebevraždu. Před soudem prohlásila, že si ze svého života vybavuje pouze útržky vzpomínek, například na taneční. Na děti či partnera si prý nevzpomíná.
 
Policie už dříve uvedla, že obžalovaná je podle znalců trestně odpovědná. Její obhájce Bohumil Budínský však ve čtvrtek posudky zpochybnil a uvedl, že zřejmě bude požadovat zpracování revizního znaleckého posudku. Hlavní líčení má s přestávkami trvat do 11. května.
 
zdroj: ČTK