V Krkonoších pátrali po muži, který se ztratil při sáňkování

Zhruba pět hodin pátrali v noci na dnešek záchranáři v Krkonoších po muži, který se nad Špindlerovým Mlýnem ztratil při sáňkování. Dvaačtyřicetiletého muže, který v lese ztratil orientaci a bloudil v hlubokém sněhu, nakonec v pořádku našli nedaleko boudy Bílé Labe. ČTK to řekl mluvčí trutnovské policie Udo Ertner. 

Muž z Kroměříže v noci s dalšími lidmi sáňkoval v lese nedaleko Davidových bud. Při sjíždění do Špindlerova Mlýna se skupince ztratil. Záchranáře a policii krátce po půlnoci zalarmovala jeho kamarádka. Do pátrání se následně zapojilo 12 členů horské služby a několik policistů. Horská služba prohledávala těžko přístupný terén v okolí Davidových bud směrem ke Špindlerovu Mlýnu, policisté se zaměřili na centrum střediska a jeho okolí. 

Policejní mluvčí v souvislosti s případem vyzval návštěvníky hor k zodpovědnému chování. "Pokud by u pohřešovaného došlo k razantnímu úbytku fyzických sil, nemusela pátrací akce skončit tak, jak skončila," řekl. Pozastavil se nad tím, že skupina se vydala v noci na saních do Špindlerova Mlýna. "Na hřebenech a v těžko přístupných terénech může při jízdě na saních, zejména v nočních hodinách, dojít k velmi těžkým úrazům," uvedl. 
    
Při nočním bobování na konci loňského prosince na špindlerovské sjezdovce Medvědín zahynul fotbalista Václav Drobný. Kolem druhé hodiny v noci se na bobu ve spodní části sjezdovky dostal mimo trať a narazil do stromu. Po převozu do nemocnice těžkým zraněním podlehl. 
 
zdroj: ČTK