V Jičíně pokračuje stavba mateřské školy na Větrově za 26 mil. Kč

V Jičíně pokračuje stavba mateřské školy na Větrově, která bude mít tvar stylizovaného hradu. Výstavba budovy, kterou navrhl architekt David Vávra, bude stát 26 milionů korun bez DPH. Škola pro 100 dětí by měla začít sloužit na jaře 2015. ČTK to řekla mluvčí jičínské radnice Magdaléna Doležalová. 

"V současné době je postavené přízemí a část prvního patra, stavba už pomalu začíná připomínat hrad," řekla Doležalová. Stavbaři napojují jednotlivé sítě, připravuje se také zařízení interiéru školky, ve které vzniknou čtyři třídy. "Celá školka bude bezbariérová, bude zde jedna speciální třída pro děti s postižením a jedna třída integrovaná," řekla mluvčí. 
    
Jičín stejně jako další velká města v Královéhradeckém kraji bojuje s nedostatkem míst v mateřských školách. V Jičíně je pět mateřských škol, které vloni měly kapacitu 585 míst. Při loňských zápisech školy odmítly přes 50 dětí. Podle odhadů radnice se několik desítek dětí nedostane do mateřské školy ani při letošních zápisech, které se v Jičíně uskuteční 12. a 13. května. 
 
zdroj: ČTK