V hodnocení a kritice prohibice souhlasí senátor Dryml s prezidentem Klausem

Senátor MUDr. Vladimír Dryml (SPOZ) souhlasí s prezidentem Klausem v hodnocení a kritice prohibice a postupu současné vlády v metylové aféře.

Jde jednoznačně o selhání základních funkcí státu, hygienické služby Ministerstva zdravotnictví, Celní správy a České zemědělské a potravinářské inspekce. 

Prohlášení ministra Hegera, že prohibice by Čechům prospěla a měla by trvat několik měsíců, je projevem neznalosti a sociálního inženýrství. Stát by měl občanům vysvětlit, proč toleruje již několik let pančování alkoholu a výrazné daňové úniky. Ministr Heger nezvládl situaci, neřeší co bude se zásobami alkoholu a místo okamžitého zákazu stánkového prodeje alkoholu a zvýšením dozoru a kontrol ve skladech a výrobnách mluví o epidemii, která by měla podle ministra sama ustoupit. Rychlou a účinnou léčbu rentgenolog Heger (TOP 09) nenabízí.  
 
Senátor nechápe, že v takové krizové situaci ministr nepožádal o pomoc zkušeného hlavního hygienika Michala Víta a hygienická služba je již delší čas bez pevného vedení.