V domech v H. Králové odhalili kriminalisté dvě pěstírny konopí

Kriminalisté odhalili ve dvou rodinných domech v Hradci Králové pěstírny se stovkami rostlin konopí. V jedné z nich zadrželi dva cizince, kterým v případě prokázání viny hrozí až 12 let vězení, informovala dnes ČTK mluvčí královéhradecké policie.

Policisté zatkli pětadvacetiletého a o rok staršího muže vietnamské národnosti ve vilce, kterou si pronajali a ve třech místnostech zřídili pěstírnu. Majitel domu zjistil, že nájemníci v domě probourali různé otvory a neoprávněně odebírali elektřinu. Policisté v domě zajistili 384 vzrostlých rostlin konopí a 216 rostlinných řízků připravených na výsadbu.

"V poslední fázi růstu těsně před sklizní bylo tolik rostlin, že v usušeném stavu by marihuany bylo zhruba 15 kilogramů," uvedla mluvčí s tím, že prodejem tohoto množství drogy by pěstitelé získali zhruba tři miliony korun. Policisté v domě také zajistili 72 výbojek, elektroinstalaci a vzduchotechniku v hodnotě více než půl milionu korun.
 
Druhou pěstírnu odhalili policisté v Kuklenách, kde vietnamští nájemníci odmítali vpustit majitele do pronajatého domu. "V okamžiku zásahu kriminalisté v pěstírně žádnou osobu nenašli, v domě zajistili 160 rostlin konopí a vybavení pěstírny," uvedla mluvčí. I v tomto domě odebírali nájemníci elektřinu neoprávněně.
 
Kriminalisté na Královéhradecku v minulých dnech také zadrželi čtyřiadvacetiletého mladíka, který pěstoval konopí uprostřed kukuřičného pole."Policisté u mladého muže doma zajistili zhruba pět kilogramů již usušené marihuany a po zadržení mu prokázali také stovky případů prodeje pervitinu odběratelům zejména z Třebechovic pode Orebem a okolí," uvedla mluvčí. Mladíkovi hrozí až pětileté vězení.
 
zdroj: ČTK