U zadrženého řidiče kontrola odhalila amfetamin

Policisté v letošním roce na Královéhradecku odhalili 15 řidičů pod vlivem drog. Jedná se o stejný počet řidičů jako za stejné období minulého roku. Za celý loňský rok jich muži zákona přistihli 56, předloni 22.

Pokuta v rozmezí od pětadvaceti do padesáti tisíc korun a zároveň zákaz řízení motorových vozidel na dobu od jednoho roku do dvou let hrozí dvaadvacetiletému řidiči, který v neděli 19. února 2012 krátce po deváté hodině večer řídil v Hořické ulici v Hradci Králové osobní motorové vozidlo Ford Mondeo. Policistům všechny doklady kromě řidičského průkazu předložil. Přitom policisté provedenou kontrolou zjistili, že řidičský průkaz vlastní.

Poté byl policisty vyzván k dechové zkoušce na alkohol, která skončila s negativním výsledkem. Jelikož řidič jevil známky požití návykové látky, proto muže policisté vyzvali k provedení drogového testu. Jeho výsledek byl pozitivní na přítomnost návykové látky amfetamin. Řidič se mužům zákona přiznal, že před třemi dny šňupal pervitin. Následně byl policisty vyzván k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči, což odmítl. Muži zákona řidiči zakázali další jízdu. Řidičský průkaz motoristovi nemohl být na místě zadržen, jelikož doklad policistům nepředložil.

Policisté muže podezřívají ze spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích. Následně bude přestupek oznámen na správní orgán hradeckého magistrátu města k projednání.

zdroj: ČTK