U Převýšova vykolejil nákladní vlak, škoda 3,5 mil., bez zranění

Nákladní vlak v neděli večer vykolejil u Převýšova na Královéhradecku. Mimo koleje je 15 vagonů, dva se převrátily na bok a vysypalo se z nich uhlí. Nikdo se nezranil. Škoda je zatím odhadnuta na 3,5 milionu korun. Nehoda uzavřela trať mezi Chlumcem nad Cidlinou a Velkým Osekem, vlaky tudy podle prvního odhadu neprojedou zhruba týden. ČTK to řekli mluvčí Drážní inspekce, Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) a policie.  

Nákladní vlak ČD Cargo vykolejil v neděli kolem 21:20, řekl mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský. V místě nehody podle něj není souběžná silnice, takže vrátit vagony na koleje nebude snadné. Poškozeno je zhruba 350 metrů kolejí, oprava by mohla trvat zhruba týden. Místo vlaků v místě nehody jezdí náhradní autobusy, některé vlaky jezdí z Hradce Králové na Prahu přes Pardubice a Kolín.
 
Ptačinský uvedl, že odstraňování nehody bylo v noci přerušeno, protože při manipulaci s převrženými vagony hrozilo nebezpečí zranění. Na místo nehody v noci dohlížela policie, podle její královéhradecké mluvčí Ivany Ježkové měl vlak dvě lokomotivy a dechová zkouška ani u jednoho ze strojvůdců neprokázala alkohol.
 
Škoda 2,5 milionu je na trati a milion na vlaku, uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Podle Ptačinského se bude příčina vykolejení teprve určovat, jednou z možností je převrácení vlaku vlastní vahou, protože trať v místě nehody vede do oblouku.
 
zdroj: ČTK