Střelec z Tetína byl obviněn z pokusu dvojnásobné vraždy

Policie včera obvinila z pokusu o dvojnásobnou vraždu pětapadesátiletého muže, který v sobotu odpoledne v Tetíně na Jičínsku údajně zastřelil jedenapadesátiletého muže a dalšího čtyřiapadesátiletého muže těžce zranil. Ještě včera policie připravila státnímu zástupci podnět k vzetí podezřelého do vazby. V případě odsouzení muži hrozí vězení až 20 let. ČTK o tom informovala mluvčí hradecké krajské policie Ivana Ježková.

Oba mladší muži z Trutnovska v obci rozebírali fóliovník. Na práci si je najal majitel pozemku, na kterém fóliovník stál. Během práce za nimi přišel pětapadesátiletý muž, který se s nimi, nejspíš kvůli dlouhodobým majetkovým sporům s majitelem pozemku, dostal do slovní rozepře. Konflikt podle policie vyústil tím, že si domů došel pro zřejmě legálně drženou dlouhou střelnou zbraň a tu použil. Z místa činu pak muž odešel domů, kde jej zatkla policejní hlídka.

Zda mrtvý muž opravdu zemřel na následky střelného poranění, bude podle Ježkové muset prokázat nařízená pitva. "Výsledek nařízené soudní pitvy mrtvého muže bychom měli znát v průběhu pondělí," uvedla Ježková.
 
Postřeleného muže záchranáři převezli vrtulníkem do hradecké fakultní nemocnice. Další okolnosti případu policie vyšetřuje.
 
zdroj: ČTK