Stovky cyklistů prosvištěly centrem Hradce

Ulice Hradce Králové a stezky okolních lesů v neděli zaplnili účastníci závodu metaXtren, kterým začal letošní seriál horských kol Nova Cup 2017. Závodníci měli na výběr ze tří tras: nejdelší měřila 91 kilometrů, střední 62 kilometrů a nejkratší Nova jízda měla 23 kilometrů.  

Start byl v 11.05 hodin z Malého náměstí, které se už hodinu předtím plnilo cyklisty i lidmi na koloběžkách, které mají letos v seriálu premiéru, a také závodníky, kteří absolvovali závod na handbiku. “Nova jízda je pro cyklisty všech výkonnostních kategorií, i proto je závod vypsán pro handicapované jezdce. Není to jen o závodění, naším cílem je, aby si lidé užili příjemný den na kole spolu s celou rodinou a přáteli,“ uvedl organizátor Filip Švestka.

Na závod se vypravily celé rodiny s dětmi nebo jen tatínkové, kteří měli za kolem vozík se svou ratolestí. "Ještě v pátek jsem se bála, že účast budeme muset vzdát kvůli zimě, ale dopadlo to dobře," smála se jedna z účastnic.

Závod odstartoval v 11.05 hodin hejtman Jiří Štěpán, účastníci z historického centra vyrazili do hradeckých lesů, například k rybníku Biřička, odkud trasa pokračovala přes rozhlednu Milíř. Všechny okruhy směřovaly k cíli u Všesportovního stadionu.

Cyklistický seriál Nova Cup letos nabídne celkem šest maratonů na různých místech Česka a na konci září se opět vrátí do Hradce Králové, kde vyvrcholí exhibičním závodem Gočárovy schody, na kterém se představí česká elita horských kol. Tento exhibiční závod není vypsán jen pro profesionály, ale bude si jej moci vyzkoušet i veřejnost.