Steven Seagal hrál na Rock for People na střeše autobusu

Hvězda akčních filmů Steven Seagal se dnes nad ránem na festivalu Rock for People v Hradci Králové představil jako kytarista a zpěvák. Původně měl vystoupit ve čtvrtek večer na jedné z hlavních scén, kvůli dopravním problémům ve Francii však začátek koncertu nestihl. Nakonec se svou čtyřčlennou skupinou od půl jedné ráno zahrál na scéně Red Bull Tour Bus umístěné na střeše autobusu.

I přes zdržení bylo vystoupení herce, režiséra, scénáristy a producenta očekáváno s velkým zájmem. Na ploše před autobusem se sešlo několik stovek lidí, postupem času však začal dav řídnout. Mnozí návštěvníci se přišli pouze podívat na slavného herce a vyfotit si ho na mobil, nakonec zůstala z původního počtu přibližně třetina posluchačů, kteří v závěru potleskem ocenili Seagalovu bluesovou produkci.
 
Seagal v brýlích a s čepicí kšiltem dozadu se divákům omluvil za zpoždění a skladbou Bad Blood zahájil vystoupení, které se z plánovaných 45 minut protáhlo na více než hodinu. Zazněly skladby ze Seagalových dvou dosud vydaných alb Songs From The Crystal Cave a Mojo Priest. "Jsem příjemně překvapený, Seagal je lepší muzikant než zpěvák, ale jeho kapela je skvělá a koncert mě bavil," konstatoval jeden z posluchačů, který vydržel až do konce produkce, po níž Seagal ještě absolvoval autogramiádu a focení s fanoušky.
 
Dvaašedesátiletý Seagal není podle hudebních odborníků hercem, který má hudbu jenom jako koníček. Na kytaru hraje od dvanácti let a jeho písničky se objevily v několika jeho filmech, například v akčním trháku Země krvavého slunce. Zahrály si s ním takové bluesové osobnosti jako John Lee Hooker a B. B. King. Na nahrávce Mojo Priest hostovali uznávaní muzikanti Bo Diddley a Louisiana Red.
 
zdroj: ČTK