Společnost Next věnovala bezpečnostní dveře do dobročinné aukce Nadace Via

Společnost Next, která je tradičním výrobcem bezpečnostních dveří v České republice, věnovala Nadaci Via do dobročinné aukce dveře zdobené malbou Jiřího Sopka.   

Bezpečnostní dveře značky Next má v Praze každý čtvrtý byt, ale jen jedny z nich nyní zdobí figurální motivy Jiřího Sopka, malíře, pedagoga a v období let 2002 až 2010 také rektora AVU. Dveře se vydražily za 60 000 Kč. 

Celkem hosté během večera dražili na osm desítek uměleckých a designových děl, vín a především jedinečných zážitků. Výsledkem dobročinné aukce na pražském Žofíně byl rekordní výtěžek 3 458 100 Kč, diky kterému Nadace Via podpori v nekolika komunitnich programech projekty, kdy se lide sami rozhodnou a spoji sve sily na upravu zanedbaneho prostranstvi ve svem okoli nebo usporadaji spolecnou sousedskou akci. Lide s dobrym napadem na zlepseni mista, kde ziji, mohou ziskat nejen grant, ale Nadace jim pomáhá také s dalsimi pobidkami, konzultacemi na miru a mentoringem, aby sve projekty dotahli do zdarneho konce a naucili se hledat dalsi financni zdroje ve svem okoli. Cilem techto programu je posilovat vazbu lidi k mistu, kde ziji, zlepsovat spolupraci, mezilidske vztahy a tvorit v Cesku mista plna zivota.

Část výtěžku půjde také na program Dobro-druzi, který pomaha vest k dobrocinnosti novou generaci – diky cilene podpore, mentoringu a nadacni pobidce se skupiny deti a mladych uci poradat vlastni benefice, pomahat ve svem okoli a inspirovat k filantropii ostatni.