Společnost Next věnovala bezpečnostní dveře do dobročinné aukce Nadace Via

18. 12 2017 | Společnost Next, která je tradičním výrobcem bezpečnostních dveří v České republice, věnovala Nadaci Via do dobročinné aukce dveře zdobené malbou Jiřího Sopka.   

Bezpečnostní dveře značky Next má v Praze každý čtvrtý byt, ale jen jedny z nich nyní zdobí figurální motivy Jiřího Sopka, malíře, pedagoga a v období let 2002 až 2010 také rektora AVU. Dveře se vydražily za 60 000 Kč. 

Celkem hosté během večera dražili na osm desítek uměleckých a designových děl, vín a především jedinečných zážitků. Výsledkem dobročinné aukce na pražském Žofíně byl rekordní výtěžek 3 458 100 Kč, díky kterému Nadace Via podpoří v několika komunitních programech projekty, kdy se lidé sami rozhodnou a spojí své síly na úpravu zanedbaného prostranství ve svém okolí nebo uspořádají společnou sousedskou akci. Lidé s dobrým nápadem na zlepšení místa, kde žijí, mohou získat nejen grant, ale Nadace jim pomáhá také s dalšími pobídkami, konzultacemi na míru a mentoringem, aby své projekty dotáhli do zdárného konce a naučili se hledat další finanční zdroje ve svém okolí. Cílem těchto programů je posilovat vazbu lidí k místu, kde žijí, zlepšovat spolupráci, mezilidské vztahy a tvořit v Česku místa plná života.

Část výtěžku půjde také na program Dobro-druzi, který pomáhá vést k dobročinnosti novou generaci – díky cílené podpoře, mentoringu a nadační pobídce se skupiny dětí a mladých učí pořádat vlastní benefice, pomáhat ve svém okolí a inspirovat k filantropii ostatní. 
 

 

 
.

Speciály

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO