Sníh komplikoval dopravu v Česku, v noci se má tvořit náledí

Téměř celou zemi v noci na dnešek zasypal sníh. Zejména ráno způsobil problémy řidičům, policisté zaznamenali kvůli počasí desítky hlavně menších nehod. Stály i vlaky na železniční trati z Frýdlantu do Nového Města pod Smrkem. V nížinách teploty přes den vystoupaly slabě nad nulu, sníh tál. Večer se ale podle meteorologů opět ochladí a bude se tvořit náledí.

V Královéhradeckém kraji v noci sněžilo, řidiči musejí být při jízdě velmi opatrní. Na řadě silnic prvních tříd v regionu leží rozbředlý sníh. Vrstva nového sněhu leží na silnicích nižších tříd, zjistila ČTK dnes ráno od krajských silničářů. Silné víkendové mrazy polevily, v noci bylo nejvýše kolem minus sedmi stupňů.  

 
V kraji se ráno stalo několik dopravních nehod, které se však obešly bez zranění. Například v Červeném Kostelci na Náchodsku se srazila tří osobní auta. Ve Dvoře Králové nad Labem na nábřeží auto urazilo hydrant a voda začala vytékat na silnici.
 
Dnes by mělo být v hradeckém kraji skoro zataženo až oblačno s občasným sněžením. Teploty by se měly pohybovat kolem nuly, na horách kolem minus čtyř.
 
zdroj: ČTK