Simona Stašová, Petr Voldán a Miloslav Stingl vybrali nová jména pro tři letošní mláďata

Během pátečního Dne s Rozhlasem v ZOO Dvůr Králové pojmenovala Simona Stašová společně se zpravodajem Petrem Voldánem dvě gepardí mláďata, která se ve dvorské zoo narodila letos v březnu. O den později pak cestovatel a spisovatel Miloslav Stingl vybral jméno pro tříměsíčního hrabáče kapského. Malý sameček je vůbec první mládě tohoto druhu, které se ve dvorské zoo narodilo.  

Herečka Simona Stašová a zpravodaj Petr Voldán přijeli v pátek do dvorské zoo pojmenovat dva gepardí kluky. S vymýšlením jmen jim pomohli posluchači Rozhlasu Hradec Králové, kteří měli možnost během týdne zúčastnit se soutěžní ankety. Nakonec zvítězila jména Haraka a Risasi, která ve svahilštině znamenají Rychlý a Střela.

V sobotu navštívil zoo slavný spisovatel a cestovatel Miloslav Stingl, aby tu pojmenoval historicky první mládě hrabáče, ktere se tu narodilo. Rovněž malý hrabáč si vysloužil jméno mající původ v Africe. Malému samečkovi od tohoto dne říkají Bosango neboli Malé zvíře. 

Slavnostní pojmenování hrabáče odstartovalo tradiční Africký festival, který v ZOO Dvůr Králové potrvá do 30. července. Každý festivalový den přináší návštěvníkům bohatý program plný afrického umění, specialit a her a soutěží pro děti. 

http://zoodvurkralove.cz