Rock for People provázela nepřízeň počasí

Festival Rock for People, který v sobotu nad ránem skončil v Hradci Králové, i v poslední den provázela nepřízeň počasí. Hudební program 18. ročníku akce narušil déšť už v úterý při takzvaném večírku pro nedočkavé. Ve čtvrtek pak bouře provázená poryvy větru znemožnila koncert největších hvězd letošního ročníku Faith No More. V závěrečný den zhruba o hodinu pozdržel program déšť a nebezpečí bouře.

I přes problémy s počasím se program závěrečného dne festivalu Rock for People po přerušení uskutečnil na všech pódiích. Vyvrcholil po půlnoci na sobotu koncerty skupiny Monkey Business, Mig 21 a britských Dreadzone.

Páteční program byl především přehlídkou oblíbených tuzemských kapel doplněný několika zajímavými zahraničními soubory. Představili se například energičtí američtí H20, britští Architect nebo Crystal Castles. Nepříznivé počasí naopak znemožnilo koncert německých Irie Révoltés. Úspěch mělo vystoupení dánské alternativní popové skupiny The Asteroids Galaxy Tour se zpěvačkou Mette Lindbergovou, která si v závěru koncertu fotila nadšené fanoušky. "Původně jsem chtěla po čtvrtečním dešti a odvolání vystoupení Faith No More odjet, ale teď jsem ráda, že jsem zůstala a seznámila se s touhle prima kapelou," konstatovala jedna z nadšeně tancujících divaček.
 
Z dalších vystoupení posledního dne posluchači i v blátě před jedním z hlavních pódií užili veselý punk slovenských Horkýže slíže. Tuzemskou scénu zastoupila například kapela Mandrage, která svými poprockovými písněmi přilákala davy dívek. Na scéně určené mladým talentům si sympatie získalo dívčí rockové trio K 2, na hlavní scéně řady fanoušků rozezpívali festivaloví matadoři Support Lesbiens a Vypsaná fixa. Ze scény ve stanu nechtěli posluchači pustit skupinu Mňága a Žďorp. "Už nemůžeme přidávat, přetáhli jsme vystoupení už o pět minut," vysvětloval zpěvák Petr Fiala.
 
Ve stanu se zpožděním zazpíval také David Koller, jehož čtvrteční vystoupení se neuskutečnilo kvůli přesunům v důsledku nepřízně počasí a náhradnímu místu pro amerického hudebníka a producenta Skrillexe, který nemohl vystoupit na zatopené hlavní scéně.
 
Festival podle pořadatelů v den neuskutečněného vystoupení Faith No More navštívilo až 30.000 lidí. Pořadatelé festivalu Open Air Festival v Trutnově, který se koná 16. až 19. srpna, nabídli kapele Faith No More vystoupení na své akci. "Uvidíme, zda kapela nabídku využije. Faith No More by tak vystoupili například vedle Korn či Johna Calea z Velvet Underground. O tom, jak tato nabídka dopadla, budeme informovat," sdělil mluvčí trutnovského festivalu Martin Věchet.
 
Hasiči a členové ochranky poslední den festivalu měli méně práce než ve čtvrtek večer, kdy po bouři z bezpečnostních důvodů organizovali pohyb návštěvníků v areálu. Podle zástupců zdravotnické služby nezaznamenali její pracovníci žádné vážné zranění.
 
zdroj: ČTk