Řidička narazila autem do stromů, byla podnapilá

S lehkými zraněními skončila včera v neděli 11. března 2012 krátce před půl šestou ráno dopravní nehoda škodovky v katastru obce Smiřice na Královéhradecku.

Podnapilá řidička na přímém úseku zřejmě nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu pozemní komunikace a svým schopnostem. Po předjetí nákladního vozidla vyjela mimo silnici, kde narazila do dvou stromů a s autem skončila na boku. Dvacetiletá řidička z Královéhradecka jela naštěstí v autě sama. Dechová zkouška ukázala 1,71 promile alkoholu.

S lehkými zraněními byla žena převezena do královéhradecké fakultní nemocnice. Ve špitále se podrobila odběru krve. Technická závada jako příčina dopravní nehody nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Škoda na osobním automobilu značky Škoda Felicia činí dvacet tisíc korun, na stromech je škoda odhadnuta na pět tisíc korun.

Motoristka se svým jednáním dopustila přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Trestní zákoník pamatuje na takové jednání trestem odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

zdroj: ČTK