Při srážce dvou větroňů se jeden pilot lehce zranil

U Choustníkova Hradiště na Trutnovsku se včera srazily dva větroně. Jeden pilot po srážce dokázal se svým větroněm přistát na nedalekém letišti v Žirči, druhý ze svého letounu vyskočil a utrpěl lehké zranění. ČTK to řekla mluvčí královéhradecké policie. Oba piloti se účastnili 15. ročníku plachtařského závodu Safari pohár.

Podle mluvčí nehodu nyní bude vyšetřovat letecká inspekce. Operační důstojník trutnovských hasičů potvrdil, že nedaleko Choustníkova Hradiště spadl do sadů bezmotorový letoun, pilot, který vyskočil s padákem, utrpěl lehké zranění. "Druhý letoun doletěl na letiště v Žirči, tam nehodu oznámil," řekl hasič.

Obě letadla se účastnila závodu, který na letišti v Žirči pořádá Aeroklub Dvůr Králové nad Labem. ČTK to potvrdil místopředseda aeroklubu Jiří Pešta. "Oba letouny se srazily při stoupání, nic bližšího k tomu neřeknu, nehoda se bude vyšetřovat," řekl Pešta. Podle něj se závodů účastní zhruba pět desítek pilotů větroňů. Závody, které začaly v sobotu a jsou naplánované do 14. července, budou podle Pešty pokračovat.
 
zdroj: ČTK