Při požáru ubytovny v Rychnově se jeden člověk zranil a 12 bylo evakuováno

V Rychnově nad Kněžnou v noci na včerejšek hořela část čtyřpodlažní ubytovny. Oheň z dosud neznámých příčin vznikl ve společné kuchyňce na jednom z pater. Jeden člověk se nadýchal kouře. Dvanáct lidí hasiči evakuovali. ČTK to řekl operační důstojník rychnovských hasičů. Případem se zabývá policie, která jej vyšetřuje pro podezření z trestného činu obecného ohrožení. Stejná ubytovna hořela již letos v lednu, oheň tehdy také vznikl v kuchyňce.

Podle mluvčí krajské policie Ivany Ježkové policie jako jednu příčin požáru nevylučuje úmyslné zapálení. Dalšími verzemi jsou nedbalost či technická závada, uvedla mluvčí pro ČTK. Pro zjištění příčin požáru kriminalisté odebraly vzorky, které nyní půjdou na expertízy.

Tři jednotky hasičů k požáru vyrazily asi hodinu a půl před půlnocí. Požár se jim podařilo zlikvidovat během asi 45 minut, do dalších prostor či pokojů ubytovny se oheň nerozšířil. Škodu hasiči odhadli na 300.000 korun.
 
Při lednovém požáru museli hasiči z ubytovny evakuovat 26 lidí, škody tehdy činila asi 200.000 korun. Požár se obešel bez zranění. Policie případ vyšetřovala pro podezření z obecného ohrožení. Protože se však nepodařilo prokázat konkrétní příčinu vzniku ohně, vyšetřování bylo odloženo, uvedla mluvčí.
 
zdroj: ČTK