Představitelé H. Králové chtějí ve volbách obhájit své posty

Vedení královéhradecké radnice chce v podzimních komunálních volbách usilovat o znovuzvolení. V minulých volbách v Hradci Králové postavilo své kandidátky 12 uskupení, u některých z nich nastanou změny, například lidovci nebudou kandidovat za subjekt Doma v Hradci, ale společně s nestraníky vytvořili Koalici pro Hradec. ČTK to zjistila z dostupných informací politických stran. Hradeckou radnici vede široká koalice středopravých politických uskupení.

Primátor Zdeněk Fink povede kandidátku Hradeckého demokratického klubu (HDK). V čele kandidátky TOP 09 bude náměstek Jindřich Vedlich, ODS do voleb povede náměstek Martin Soukup. Náměstkyně Anna Maclová (KDU-ČSL) bude kandidovat za uskupení Koalice pro Hradec. Náměstek Josef Krofta, který kandidoval za Volbu pro město (VPM), se podle dostupných informací objeví na kandidátce HDK.
 
Hradeckou kandidátku hnutí ANO povede proděkan pro studijní záležitosti hradecké univerzity Václav Víška. Sociální demokraté oznámili, že lídrem kandidátky bude vrchní inspektor České obchodní inspekce (ČOI) Milan Jaroš. V čele kandidátky KSČM bude současný zastupitel Lubomír Štěpán, který usiluje o hlasy voličů také v senátních volbách. Kandidátku Změny pro Hradec, Stany zelených a dalších subjektů povede současný zastupitel Adam Záruba. Lídrem kandidátky subjektu Doma v Hradci bude lékař a podnikatel Jan Hýsek.
 
Komunální volby v roce 2010 v Hradci Králové vyhrála ČSSD se ziskem 19,35 procenta hlasů a osmi zastupiteli. Druhá skončila ODS, které 15,81 procenta přineslo zisk šesti křesel. Třetí bylo Sdružení Alternativa (Hradecký demokratický klub) s 12,51 procenta hlasů a pěti mandáty. Na většinové středopravé koalici složené ze zástupců ODS, Hradeckého demokratického klubu (HDK), Volby pro město (VPM), TOP 09 a Doma v Hradci se zástupci stran dohodli až dva měsíce po volbách.
 
zdroj: ČTK