Požár stodoly s dílnou způsobil škodu 5 mil. Kč

Škodu za pět milionů korun způsobil podle předběžných odhadů v noci na dnešek požár stodoly se zámečnickou dílnou v Chlístově na Rychnovsku. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Vyšetřovatelé nyní zkoumají příčiny vzniku požáru. ČTK o tom informovala mluvčí hradeckých krajských hasičů Martina Žahourková.

Hasiči k požáru vyjížděli v 01:36, na místě zasahovalo devět jednotek s téměř 50 lidmi. Při příjezdu první jednotky hořela stodola, ve které měl její majitel uložený stavební materiál, lešení, sudy s mazadly a pohonnými hmotami. Uvnitř byl i traktor, vlek, sekačka, stavební míchačka, pila, lis a mlátička. Plameny se rozšířily také na sousední objekt, který byl upraven jako zámečnická dílna. Oheň kromě výrobků zničil i strojní zařízení dílny.

Hasiči museli po celou dobu zasahovat v dýchacích přístrojích. V místním rybníku si zřídili čerpání pro doplňování vody do cisteren. Ze zasažených objektů vynesli materiál a vybavení, které ještě šlo zachránit. Pod kontrolu dostali hasiči oheň po zhruba jedné hodině. Po lokalizaci museli strhnout poškozený štít stodoly. Zcela oheň uhasili krátce před 07:30.

zdroj: ČTK