Policie pátrá po muži, který chtěl prodat cizí vilu za 20 mil.

Policie pátrá po neznámém muži, který je podezřelý z přípravy podvodného prodeje cizí vily v pražských Dejvicích v hodnotě asi 20 milionů korun. Současně policie jako svědka hledá i muže, který se s podezřelým pohyboval. ČTK to dnes řekla mluvčí hradecké krajské policie Ivana Ježková.

Podezřelý muž, který má šedivé vlasy, knír a je ve věku mezi 50 až 60 lety, si v Dejvicích vytipoval nemovitost a začal vystupovat jako její majitel. "Pod falešnou identitou se ji pokusil v době od února 2013 do července 2013 prodat zahraničnímu zájemci," uvedla Ježková. Při jednání s bankami o založení účtu podle kriminalistů používal falešné osobní doklady na jméno skutečného majitele nemovitosti. O prodeji vedle bank jednal i na dalších úřadech.
 
Podezřelý se měl podle policie také podílet na pokusu zajištění bankovního úvěru téměř deset milionů korun, který měl získat kupec na částečné splacení nemovitosti. Případ vyšetřují hradečtí kriminalisté proto, že na podezřelé jednání upozornila jedna z bank v Hradci Králové. Muž je podezřelý ze spáchání podvodu, úvěrového podvodu a padělaní a pozměnění veřejné listiny. V případě odsouzení mu hrozí až deset let vězení.
 
Druhý hledaný muž je starý 40 až 50 let. "Jeho svědectví je pro nás velmi důležité," uvedla Ježková. Vedle listin a jiných svědectví má policie k dispozici záběry obou mužů z bezpečnostních kamer. Veřejnost může jakékoliv informace o totožnosti obou mužů policii poskytnout na telefonní čísla 974522447 a 974521349 nebo na lince 158.
 
zdroj: ČTK