Policie obvinila muže z Hronova z pokusu vraždy známého

Policisté obvinili čtyřiačtyřicetiletého muže, který v neděli v Hronově na Náchodsku napadl svého pětatřicetiletého známého, z pokusu vraždy. Útočníkovi, u kterého policisté v dechu zjistili 4,17 promile alkoholu, hrozí v případě prokázání viny až 18 let vězení. ČTK o tom dnes informovala mluvčí královéhradecké policie Iva Kormošová. 

Podle policistů oba muži popíjeli na náměstí alkohol, následně se přesunuli do jednoho bytu, kde se dostali do sporu. "Příčinou hádky byla jejich nekalá minulost. Oba se totiž dopustili trestné činnosti poškozování domovní svobody a krádež, za kterou je v červnu letošního roku Okresní soud v Náchodě podmínečně odsoudil. Vzájemné výčitky a obviňování vyvrcholily ve fyzické napadení." uvedla mluvčí. 
    
Starší z mužů nejdřív hodil po napadeném řeznickou kolébku a trefil se do jeho tváře. "Opakovaný útok s kolébkou se napadenému podařilo odvrátit, avšak útočník vzal nůž a bodl ho do hrudníku. Poté zraněný muž z bytu utekl před dům, kde mu kolemjdoucí žena zavolala pomoc," uvedla mluvčí. 
 
zdroj: ČTK