Po nehodě autobusu u Špindlerova Mlýna se zranilo 14 lidí

Po nehodě dodávky a autobusu u Špindlerova Mlýna se těžce zranil jeden člověk, třináct dalších bylo zraněno lehce. Silnice byla úplně neprůjezdná. Škodu policisté odhadli na jeden milion korun, informovala ČTK policejní mluvčí Iva Kormošová.

"Řidič dodávky pravděpodobně dostal smyk a čelně narazil do autobusu. S těžkým zraněním byl převezen do nemocnice ve Vrchlabí," uvedla Kormošová. Podle záchranářů se zranilo celkem 14 lidí. Další zranění byli podle záchranářů při vědomí a utrpěli lehká zranění. Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje transportovala čtyři lehce zraněné na chirurgické oddělení nemocnice v Jilemnici. Dopravní zdravotní služba odvezla šest lehce zraněných k vyšetření na chirurgickou ambulanci nemocnice ve Vrchlabí. Záchranáři horské služby transportovali tři dětské pacienty bez zjevných poranění na dětské oddělení Vrchlabské nemocnice.

Nehoda se stala včera krátce před jedenáctou hodinou a silnice od Špindlerova Mlýna ke Špindlerově boudě byla úplně uzavřena. Řidič autobusu nepil podle policie před jízdou alkohol, u řidiče dodávky budou provedeny testy v nemocnici.
 
zdroj: ČTK