Opilý syn napadl svého otce

Hradečtí policisté ve středu 14. března 2012 oznámili na správní orgán hradeckého magistrátu města k projednání přestupek proti občanskému soužití, kterého se měl dopustit muž z Hradce Králové. Třicetiletý syn je důvodně podezřelý, že v pondělí 13. března 2012 nejprve slovně a poté fyzicky napadl v rodinném domku v Hradci Králové svého dvaašedesátiletého otce.

Podnapilý syn na otce zaútočil v úterý 13. března 2012 před jednou hodinou odpoledne. Nejprve otci začal slovně nadávat, že je kretén,… a později proti němu namířil pěstí. Nakonec otce povalil na pohovku. Jelikož měl otec strach, aby ho syn nevyprovokoval k útoku, odešel na balkón a mobilní telefonem zavolal policii.

Přivolaní policisté mladíkovi naměřili 3,19 promile alkoholu v dechu. Muži zákona útočníka zajistili a převezli na hradeckou protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Ke zranění otce a škodě na majetku naštěstí nedošlo. Podle rodičů, se kterými žije jejich syn ve společné domácnosti, ten den doma již od rána popíjel alkohol (krabicové víno). Podle nich jejich nezaměstnaný syn pije alkohol ve velké míře, údajně je alkoholik.

Mladý muž policistům uvedl, že je možné, že na otce křičel nějaká vulgární slova, ale jaká, to si již nepamatuje. Zda svého otce nějakým způsobem napadl fyzicky, si již také nevzpomíná, ale připouští, že je to možné. Prý si celou událost kvůli požitému alkoholu moc nevybavuje. Mladému muži za přestupek proti občanskému soužití ve správním řízení hrozí až dvacetitisícová pokuta.

Od počátku letošního roku policisté na Hradecku zaznamenali 137 přestupků proti občanskému soužití. Za stejné období loňského roku jich muži zákona evidovali 190. V loňském roce policisté zaznamenali 968 přestupků. Předloni jich muži zákona vyšetřovali 844. Od 1. ledna do 31. prosince 2009 jich policie vyšetřovala 528.

zdroj: ČTk