Opilý muž navštívil restauraci s plynovou pistolí

Ve středu 1. února 2012 hradečtí policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví jedenašedesátiletému muži z Rychnovska. Ten je důvodně podezřelý, že v loni v prosinci přišel opilý s plynovou pistolí do restaurace v Hradci Králové. S téměř 2,8 promile alkoholu v dechu skončil na záchytce. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Za výtržnictví může soud muže poslat až na dva roky do vězení.

Po obdrženém oznámení obsluhou restaurace se policistům během pár minut podařilo muže zadržet kousek od restaurace. Policisté provedenou prohlídkou zjistili, že muž má u sebe tři pistole, střelivo a tři vystřelovací nože. Jelikož se muž nacházel v podnapilém stavu, provedli u něj policisté dechovou zkoušku. Přístroj muži naměřil hodnotu 2,79 promile alkoholu v dechu. Proto jej muži zákona převezli na hradeckou protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Celý incident se odehrál v úterý 6. prosince 2011 krátce po jedenácté hodině dopoledne. Ten den přišel podezřelý muž posilněn alkoholem do restaurace, kde z bundy vyndal pistoli, kterou položil na vedlejší stůl hostů. Přitom k hostům promlouval nesrozumitelnou řečí.

Muž si pouze vzpomíná, že v restauraci vytáhl plynovou pistoli, kterou položil na stůl, kde seděl. Vůbec si nepamatuje, že by položil pistoli u jiného stolu a pronášel nějakou nesrozumitelnou řeč vůči hostům restaurace.

Jelikož nebylo zřejmé, zda zajištěné předměty jsou střelnými zbraněmi, proto je policisté podrobili kriminalistickému odbornému vyjádření z odvětví balistiky. Odborníci zjistili, že jedna zbraň je expanzní revolver a další dvě jsou rovněž expanzní zbraně, a to samočinné pistole. Všechny zbraně byly devítimilimetrové ráže. Téměř padesát kusů expanzních nábojek bylo ráže devět milimetrů.

Vzhledem k tomu, že policisté případ šetří ve zkráceném přípravném řízení, bude o jejím dalším osudu v brzké době rozhodovat soud. Za jeho protiprávní jednání může soud muže poslat až na dva roky do vězení.

zdroj: ČTK