Obžalovaná z vraždy čtyř dětí byla prý po činu dezorientovaná

Žena, která vloni v září v obci Široký Důl na Svitavsku podle obžaloby zavraždila své čtyři děti, působila po činu dezorientovaně. Před hradeckým soudem to dnes řekl jeden z policistů, kteří na místě tragédie zasahovali. Ve čtvrtek budou před hradeckým soudem k případu vypovídat znalci.

Policisté na místo vyrazili poté, co druh ženy oznámil na služebně v Poličce, že našel doma mrtvé dítě. Když policisté stáli na dvoře domu, řekl jim druh, že slyší na půdě kroky. Policisté poté na půdě uviděli obžalovanou. "Klečela u otvoru ve stropě, snažili jsme se s ní navázat kontakt, ale nereagovala. Když jsme se pokusili přiblížit, tak vědomě spadla z půdy dolů. Zdálo se mi, že je v tu chvíli trochu mimo," řekl policista. Policisté ženě, která byla v bezvědomí, poskytli první pomoc.

Další policista vypověděl, že po nálezu prvního mrtvého dítěte a odvozu obžalované záchranáři, začali prohledávat dům. "Další mrtvé dítě jsme našli na půdě pod hadry, v obytné místnosti jsme našli další mrtvé dítě v kočárku, který byl zarovnaný látkami, poté dorazili na místo kriminalisté, kteří našli i čtvrté mrtvé dítě," řekl policista.
 
Před soudem dopoledne vypovídal také Jiří Bureš z Apoštolské církve, s nímž byla obžalovaná v kontaktu. "Jako matka byla víc než vzorná, byla schopná udělat maximum proto, aby si děti zachovala," řekl Bureš novinářům. Podle něj měla strach z úřadů, že by ji děti mohly odebrat. Bureš u soudu řekl, že žena se mu do telefonu den přes tragédií svěřila, že jí druh vyhrožuje, chce, aby odešla a působila prý jako člověk v tísni.
 
Podle obžaloby žena 2. září 2011 napadla postupně své čtyři děti ve věku od dvou měsíců do osmi let. Tři děti zabila nožem, čtvrté udusila. Následně se pokusila spáchat sebevraždu. Před soudem prohlásila, že si ze svého života vybavuje pouze útržky vzpomínek, například na taneční. Na děti či partnera si prý nevzpomíná. Policie už dříve uvedla, že obžalovaná, které hrozí až doživotní vězení, je podle znalců trestně odpovědná. Hlavní líčení má s přestávkami trvat do 11. května.
 
zdroj: ČTK