Právě se nacházíte:

Napadený host v restauraci

Hradečtí policisté ve čtvrtek 26. ledna 2012 sdělili podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví a výtržnictví jedenatřicetiletému muži z Hradce Králové. Ten je důvodně podezřelý, že loni v červenci v restauraci na Smiřicku bezdůvodně fyzicky napadl o dvanáct let mladšího muže z Královéhradecka.

Incident se odehrál loni 3. července kolem třetí hodiny odpoledne v jedné z restaurací na Smiřicku. Útočník nejprve na chodbě restaurace udeřil mladíka, který nestačil v restauraci vypít ani malé pivo, pěstí pod oko a do pusy. Pak se vzájemně drželi a přesunuli se až do salónku. Přitom poškozený uhodil útočníka rukou do obličeje. Nakonec se poškozenému podařilo útočníka povalit na zem.

Ten den skončil napadený muž na pohotovosti v Hradci Králové, kde se podrobil několika vyšetřením. S frakturou čelisti nastoupil do domácího léčení. Přitom musel zhruba týden jíst pouze tekutou stravu. Po několika dalších dnech se mu zranění zahojilo. Poškozený muž byl v pracovní neschopnosti necelých čtrnáct dnů.

Napadený mladík způsobenou škodu odhadl na několik desítek korun. K trestnímu řízení jako poškozený s nárokem na náhradu nákladů na péči hrazenou ze zdravotního pojištění vzniklých z důvodu zaviněného protiprávního jednání se připojila zdravotní pojišťovna. Podezřelý by měl zdravotní pojišťovně za poskytnutou zdravotní péči zdravotnickými zařízeními uhradit přes sedmnáct set korun.

Za přečin ublížení na zdraví a výtržnictví může soud útočníka poslat až na tři roky do vězení. Policisté případ nadále vyšetřují.

zdroj: ČTK