Na Náchodsku hořela dřevěná chalupa, škoda milion korun

Škodu za zhruba milion korun způsobil v noci na dnešek požár dřevěné chalupy v Novém Hrádku na Náchodsku. Dva obyvatelé objekt včas opustili a v době příjezdu hasičů byli u sousedů. Příčiny požáru hasiči vyšetřují, zabývat se jimi bude i specialista z oboru elektro. ČTK o tom dnes informovala mluvčí hasičů Martina Žahourková.

K hořící chalupě o rozměrech 12 krát šest metrů na Mikulášově kopci po 21:20 vyjelo sedm hasičských jednotek. Kvůli nesjízdné cestě museli vytvořit několik desítek metrů dlouhé vedení z hadic k hořícímu objektu. "Hašení bylo komplikované a složité, neboť požár se stále šířil skrytými místy pod plechovou střechou a nad chalupou navíc vedly dráty nástřešního vedení," uvedla Žahourková.
 
Aby se hasiči dostali ke skrytým ohniskům, museli udělat rozbrušovací pilou díry do střechy. Následně nasadili přetlakovou ventilaci k odvětrání a mohli tak dovnitř silně zakouřené chalupy. Požár se jim podařilo dostat pod kontrolu 15 minut po půlnoci. Další hodiny hasiči vyklízeli věci z půdy, uvedla mluvčí.
 
zdroj: ČTK