Muž získal podvody přes 10 milionů, policie po něm pátrá

Kriminalisté pátrají po devětatřicetiletém Petrovi Faltovi z Borové na Náchodsku. Podezírají ho z podvodů, kterými získal přes deset milionů korun. ČTK o tom dnes informovala mluvčí královéhradecké policie.

Falta byl od začátku letošního července pohřešovaný. Policisté během pátrání zjistili, že muž dobrovolně opustil Česko a před svým zmizením si koupil letenku do Brazílie, ze které se ale nevrátil. Policisté při prověřování jeho podnikání odhalili, že si od poškozených půjčoval větší sumy peněz.

"Podle poškozených, kterých je v tuto chvíli více než deset, vystupoval podnikatel vždy velice solidně a důvěryhodně. Nejprve si získal jejich důvěru tím, že půjčky včas a v plné výši vracel, nicméně další, někdy i třetí či čtvrtou půjčku získanou od stejné osoby, už nevrátil," uvedla mluvčí. Policie uvedla, že počet poškozených ani výše škody zřejmě zatím nejsou konečné.
 
Policie žádá veřejnost o informace k podvodnému jednání podezřelého či k místu jeho současného pobytu. Informace mohou lidé volat na linku 158 nebo je předat osobně kriminalistům v Hradci Králové či Náchodě. Falta měří asi 185 centimetrů, má střední postavu, hnědé krátké vlasy a zelenohnědé oči.
 
zdroj: ČTK