Motorkář ujížděl policistům na D11 a skončil v poli

Policisté v noci z pondělí na úterý pronásledovali po dálnici D11 směrem na Prahu dvaatřicetiletého motorkáře. Zběsilá jízda muže, který se řítil po dálnici rychlostí až 240 kilometrů v hodině, skončila po asi 30 kilometrech v rozbahněném poli, hrozí mu až tříleté vězení. ČTK o tom dnes informovala mluvčí královéhradecké policie.

Policisté v automobilu Volkswagen Passat se pokusili řidiče motocyklu zastavit, jelikož státní poznávací značka na jeho motocyklu nebyla čitelná. Řidič začal policistům ujíždět a ostatní vozidla předjížděl v pravém odstavném pruhu. "Po celou dobu za ním seděla jeho devětadvacetiletá přítelkyně, která ho, podle pozdější výpovědi, nechtěla opustit ani při této riskantní jízdě. Při několika nebezpečných manévrech totiž zastavil a přesvědčoval ji, aby vystoupila," uvedla mluvčí.

Po zhruba deseti kilometrech se motocyklista prudce otočil a jel zhruba 100 metrů v protisměru, když zjistil, že policisté jej stále pronásledují vyrazil opět směrem na Prahu. "Na výjezdu u Poděbrad sjel a vysokou rychlostí pokračoval ke kruhovému objezdu. Ten s několika úhybnými manévry objel a vrátil se zpět na dálnici. Za nadjezdem po D11 prudce odbočil vpravo na pole," popsala událost mluvčí. Poté pronásledovaný motorkář pokračoval zhruba 500 metrů, kde z motorky spadl, řidič ani spolujezdkyně nebyli zranění.
 
Policisté zjistili, že řidič motocyklu má až do května 2013 zákaz řízení všech motorových vozidel. Navíc je od roku 2008 za maření výkonu úředního rozhodnutí odsouzen ke dvěma letům vězení s podmínečným odkladem na pět let. "Policisté muže obvinili z maření výkonu úředního rozhodnutí, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky," uvedla mluvčí.
 
Policisté muže pronásledovali v několik let starém policejním automobilu Volkswagen Passat. "S běžným hlídkovým automobilem bychom nebyli schopni tak rychle jedoucí motocykl dojet. To umožnila zkušenost posádky a technické parametry Passatu," řekla mluvčí. Schopnost policistů ocenil i zadržený muž, který jim podle mluvčí po zadržení řekl, že jsou fakt dobří. "Myslel jsem si, že mne nedostanete," řekl policistům.
 
zdroj: ČTK