Mladík nadával cizinci a poté ho napadl

Hradečtí policisté minulý týden sdělili podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví devatenáctiletému cizinci. Ten je důvodně podezřelý, že v loňském listopadu bezdůvodně napadl o deset let staršího muže.

Celý incident se odehrál 26. listopadu 2011 krátce po půl deváté večer poblíž jedné z restaurací v centru Hradce Králové. Mladík po předchozí slovní rozepři napadl poškozeného i fyzicky. Chytil muže vpředu za oděv a začal s ním cloumat, až spadl na zem. Když vstal, udeřil ho útočník ještě několikrát pěstí do obličeje. Přitom mu způsobil lehký otřes mozku, poranil oko (způsobil modřinu, tržnou ránu na víčku,…) atd. Napadený muž poté vyhledal v královéhradecké fakultní nemocnici lékařské ošetření. Jeho zranění si vyžádalo pracovní neschopnost v délce trvání čtyř týdnů. Z hlediska soudně lékařského bylo zranění poškozeného posuzováno jako středně těžké.

Vzhledem k tomu, že policisté případ šetří ve zkráceném přípravném řízení, bude o jeho dalším osudu v brzké době rozhodovat soud. Soud může útočníka poslat až na tři roky do vězení.

zdroj: ČTK