Měsíce potrvá vyšetřování údajného zneužívání na hradecké školce

Vyšetřování údajné sexuální šikany v mateřské škole na Slezském Předměstí v Hradci Králové bude trvat vzhledem k složitosti případu až několik měsíců. ČTK to řekla mluvčí královéhradecké policie Ivana Ježková. Podle některých médií sedmiletý chlapec obtěžoval několik svých spolužáků. Hradečtí radní kvůli nezvládnutí situace již odvolali ředitelku školy Libuši Friedlovou.

"S ohledem na to, že se jedná o děti, je potřeba v celé věci postupovat velmi citlivě," řekla Ježková. Dodala, že policie sedmiletého chlapce již vyslechla. Podle mluvčí je kromě dalších školáků potřeba vyslechnout také rodiče dětí i zaměstnance školy. Policie se v průběhu vyšetřování zaměří na jednání chlapce ve školce, rodinné poměry, ze kterých pochází a také prověří případnou nečinnost ředitelky školy v celé věci. "Podle našeho názoru tam měla už být dávno úzká spolupráce s orgány sociálně právní ochrany dítěte," řekla mluvčí. Ředitelka však své odvolání označila za hon na čarodějnice a pochybení odmítla. České televizi řekla, že chlapec je živější, možná i hyperaktivní. "Nemyslím si ale, že by byl tak agresivní, jak se říká," uvedla.

Podle médií si někteří rodiče opakovaně stěžovali, že jejich dětí delší dobu terorizuje jeden ze spolužáků. Navíc otec agresivního školáka údajně vyhrožoval některým rodičům šikanovaných dětí smrtí. V jednom případě rodičům někdo bušil o půlnoci na dveře domu, není však jisté, zda to má souvilost s případem sexuální šikany. "Jsme s rodinou v kontaktu, pokud by se útoky nějak stupňovaly, mohli bychom jí nabídnout krátkodobou policejní ochranu," řekla Ježková.
 
zdroj: ČTK