Kozí máslo Girau ze Sardinie

Kozí máslo Girau přináší český DELMART, který se zaměřuje na dovoz ověřených a kvalitních produktů s dlouholetou tradicí. Právě toto kozí máslo pochází z mléka farmářů z italské Sardinie a v městečku Arborea se pod touto značkou připravuje už více jak 60 let.

Kozí máslo je výtečnou alternativou k tomu klasickému, kravskému. Kozí mléko je totiž díky podobnému obsahu důležitých mastných kyselin, oligosacharidů a bílkovin svým složením blízké právě mléku, na které je naše tělo od malička zvyklé. Právě díky podobnosti složení je tak mnohdy dobře stravitelné i pro ty, kteří jinak trpí intolerancí laktózy. Kozí mléko a výrobky z něj jsou bohatým zdrojem vápníku, přispívají ke zlepšování imunitního systému, obsahují větší množství vitamínu D a oligosacharidy, kterých je v nich několikrát více než v mléku kravském. Jako přirozená probiotika působí blahodárně na střevní mikroflóru.

Použití kozího másla v kuchyni se nijak neliší od másla klasického. Můžete ho přidávat všude, kam jste zvyklí – při vaření, pečení nebo třeba k omaštění brambor. Jeho chuť ovšem oceníte nejlépe bez jakýchkoli úprav, hezky namazané na čerstvém chlebu a dochucené trochou pažitky. Kozí máslo Girau si můžete objednat spolu s dalším nákupem na Košík.cz.