Koupaliště Flošna v Hradci Králové otevře již v pátek

Vedení venkovního koupaliště Flošna v Hradci Králové zareagovalo na předpověď slunečného počasí a zájem veřejnosti a koupaliště otevře již v pátek 26. dubna. Pro ČTK to dnes uvedla mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková. Loni koupaliště otevřelo 28. dubna. 

Voda zpočátku nebude ve všech bazénech vyhřívaná. Dětský bazén se však bude od začátku vyhřívat na teplotu 26 stupňů Celsia. Otevírací doba bude od 10:00 do 18:00 hodin. Vstupné na celý den při nevyhřívaných bazénech bude 50 korun v hotovosti, 45 korun při platbě městskou kartou a 35 korun platbou čipovými hodinkami. 

V případě stálého letního počasí koupaliště zahájí hlavní letní sezonu, kdy bude areál otevřen již od 06:00 hodin. Celodenní vstupné v hlavní sezoně bude 115 korun v hotovosti, 105 korun městskou kartou a 92 korun čipovými hodinkami. Odpoledne budou mít majitelé čipových hodinek možnost hodinového vstupu. 
    
Během zimy město udělalo na koupališti několik úprav. Stavbaři dali do šaten a na toalety novou dlažbu s hrubším povrchem, aby se zvýšila bezpečnost návštěvníků. Počet úložných skříněk v šatnách se zdvojnásobil. Lidé budou mít na tobogánech k dispozici nové aerodynamické čluny, které jsou v ceně vstupného, stejně jako všechny ostatní atrakce. 
    
Koupaliště Flošna začalo sloužit veřejnosti 21. května 2010, jeho vybudování stálo zhruba 350 milionů korun. 
 
zdroj: ČTK