Klicperovo divadlo v H. Králové otevřelo nový předprodej

Klicperovo divadlo v Hradci Králové dnes otevřelo nové prostory předprodeje, který se ze Švehlovy ulice přestěhoval na Gočárovu třídu. Rekonstrukce prostor stála zhruba tři miliony korun, nové prostory budou sloužit pro pořádání různých akcí, řekla dnes novinářům ředitelka Klicperova divadla Eva Mikulková. 

"Chtěli bychom divákům nabídnout setkání s režiséry či herci před premiérou či umožnit zájemcům vidět první čtené zkoušky, aby lidé věděli jak divadlo vzniká," řekla Mikulková. Původní prostory předprodeje sídlily v soukromém domě, kde se postupně zvyšovalo nájemné, nebylo možné provést modernizaci a nabízely pouze 60 metrů čtverečných. 
    
Nový předprodej je v pronajatých prostorách v městském domě a má plochu 120 metrů čtverečných. "Ročně na nájemném za dvojnásobný prostor, který tady máme, uspoříme zhruba 50.000 korun, takže si polepšíme," řekla Mikulková. 
    
Divadelní předprodej každoročně zažívá nápor především při zahájení předprodeje vstupenek na červnový divadelní festival, kdy na zahájení prodeje lístků lidé čekají v několik desítek metrů dlouhé frontě. "Příští týden začne předprodej vstupenek na festival pro předplatitele, pro veřejnost začne prodej vstupenek 11. května," řekla Mikulková. 
 
zdroj: ČTK