Kam na burger v Praze, Brně a Ostravě?

Burgery patří mezi nejoblíbenější pokrmy, proto se na ně zaměřuje stále více restaurací. Vybrat to nejlepší místo, kam zajít na poctivý burger, tak může být někdy obtížné.Zákazníci Dáme jídlo vybrali nejlepší burgrárny ve třech největších městech České republiky. A které podle nich zvítězily? V Praze vedou burgery od Hombre del Mundo a Street Burger Bistra. V Brně je favoritem Pizza Zakki a v Ostravě Angel Grill, Stánek U Aleše a Burger jako kráva.

V Praze je výběr burgráren nejšírší

Praha má jako hlavní město nejširší výběr restaurací, kam mohou lidé na burger vyrazit nebo si jej objednat. Mezi špičku patří mexická restaurace Hombre del Mundo v Nádražní ulici a Street Burger Bistro na Malé Straně. V závěsu je Loki Burgers, ROOTS Fresh Food Bistro a restaurace Pořádný žrádlo. Skvělým hodnocením se pyšní mexická El Chapo a známá americká T.G.I. Friday's. Dále pak Restaurant Originallo, PizzBurg, Pizza Fresh Záběhlická, Mad Runner a Schnitzel and Burger Pub na Žižkově.

V centru Brna vítězí Pizza Zakki

V Brně se na žebříčku mezi top tři restaurace umístily: pivní restaurace Parodie, Country Burger a Pizza Zakki. Restaurace Parodie nabízí kromě klasických burgerů i vegetariánské a pálivé varianty. V Country Burger si zase můžete dopřát burgery ze šťavnatého irského hovězího a v restauraci Pizza Zakki, třeba burger s kozím sýrem.

Ostravské top 3

Obyvatelé Ostravy mají v burgrech také jasno.  Největším favoritem je restaurace Angel Grill, která potěší všechny skupinové jedlíky. Nabízí totiž menu „Burger Párty“ obsahující tři hamburgery nebo „Catering párty Angel Grill“, které je koncipované minimálně pro 10 osob. Stánek U Aleše nabízí svůj speciální burger s gyrosem a milovníky řecké kuchyně potěší i restaurace Burger jako kráva. Ta má ve své nabídce i speciality jako je například „Tzatziki Burgr“ plněný černými olivami, hovězím masem, balkánským sýrem, rajčetem a tzatziki dresinkem.