Právě se nacházíte:

Již brzy vyjedou cyklobusy

I letos se na na začátku června rozjedou dvě linky cyklobusů Kladského pomezí, aby mohly vozit výletníky do těch nejzajímavějších míst regionu a dokonce až za hranice s Polskem. Z Hradce Králové se bude možné dostat bez auta do polských Vambeřic, které je jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Polsku.  

Cílem služby je podpora rozvoje šetrných forem cestovního ruchu, prodloužení pobytu návštěvníků a jejich rovnoměrné rozložení po celém regionu.

„Autobusy na obě linky jsou připraveny. Dokonce jeden bude fungl nový – Iveco Crossway," řekl Robert Patzelt, dopravní ředitel CDS Náchod, která obě linky provozuje.

Pro výletníky jsou připraveny dvě linky – červená a modrá. Delší červenou linkou se cestující dostanou z Hradce Králové do Horní Malé Úpy na Pomezní boudy. „Na této trase se staví například v Jaroměři, a tak lze i s kolem zavítat do pevnostního Josefov. Zastávka v České Skalici, které je perfektním výchozím místem pro návštěvu Babiččina údolí nebo se odtud dá projet kolem vodní nádrže Rozkoš," uvádí Markéta Venclová z destinační společnosti Branka, která cyklobusovou dopravu organizuje.

Vystoupit se dá i v Adršpachu a navštívit pískovcové skalní město.

V loňském roce využilo služeb cyklobusu zhruba 12 tisíc cestujících. S ohledem na stále stoupající zájem o cyklistiku doufají organizátoři cyklobusové dopravy v další nárůst. „Mnozí sice dávají přednost vlastní automobilové dopravě, ale s ohledem na to, že stále více lidí se snaží šetřit přírodu, tak je cesta cyklobusem pro určité skupiny lidí určitě zajímavý zážitek," říká Markéta Venclová a věří, že do cyklobusu v této sezóně usedne ještě více pasažérů.