JAKÁ BUDE NOC DIVADEL V KLICPEROVĚ DIVADLE?

Také se těšíte na sobotu 18. listopadu jako my v Klicperově divadle? Letos již po páté otevře v tento den naše scéna své dveře všem návštěvníkům. A připravili jsme toho pro Vás opravdu hodně! Můžete se těšit na již tradiční prohlídky a nebude chybět oblíbený koncert kapely Mastix, ale novinkou bude navíc i několik zcela nových pořadů! Pojďte se tedy podívat, co vše jsme si pro vás přichystali!  

Noc divadel v Klicperově divadle začne 18. listopadu ve 14 hodin Povídáním v Podkroví. Zde se představí naše nové posily dámské šatny – herečky Sára Venclovská a Týna Andělová Průchová. S naší novou krví si budeme povídat například o tom, jak se jim v Klicperově divadle líbí, o jejich divadelní cestě i o tom, co pro ně znamená pracovní a osobní přesun do Hradce Králové. Přijďte se seznámit, dozvědět se spoustu zajímavostí (a možná i pikantností) ze života našich nových hereček!

Po obrovském úspěchu literárního putování Hradcem, které proběhlo během festivalu Divadla evropských regionů, jsme pro Vás připravili další neobvyklou výpravu po centru Hradce Králové. Tentokrát se ale můžete těšit na Divadelní putování po hradeckých zákoutích. Po místech známých i méně známých, které jsou spjaty s divadelními osobnostmi, které působily v Hradci Králové, vás provede Ondřej Macl. Dozvíte se tak spoustu zajímavostí a nečekaných souvislostí, které se vážou nejen ke Klicperovu divadlu! Kapacita není omezená a budete mít možnost si vybrat ze dvou termínů v 15:00 a v 16:30. Vycházet se bude od Studia Beseda.

Od 16:00 do 19:30 na vás čekají již tradiční a diváky velmi oblíbené komentované prohlídky interiérů a zákulisí hlavní scény Klicperova divadla. Provázet Vás budou naši herci a zaměstnanci. Rozhodně vás můžeme nalákat na návštěvu nově zrekonstruované dámské šatny, kde se můžete zblízka podívat, kde tráví naše úžasné herečky čas před tím, než jdou na jeviště. Kromě komentovaných prohlídek jsme si pro Vás připravili také volnou prohlídkou Havlova dvorečku, a to v čase od 16:00 do 20:00.

Na své si letos nově přijdou i milovníci literatury a poezie! V 17 hodin vystoupí naši herci na Havlově dvorečku, kde budou předčítat autobiografické vzpomínky signatářů Charty 77 z dob zákazů tvorby, výslechů, emigrace, ale i divokých večírků. Zazní zde texty Ludvíka Vaculíka, Václava Havla, Jaroslava Hutky a Pavla Juráčka v režii naší dramaturgyně Marie Novákové. V případě nepřízně počasí se čtení přesouvá do foyer hlavní scény Klicperova divadla.

„Tichá / jako nedotčená, / černá voda / a na té vodě leží / v noci hvězdy – / blízké / a vzdálené / a tiché, / jako nedotčené, / odjakživa / a napořád.“ 
Roland Schimmelpfenning patří k nejhranějším současným německým autorům. Jeho hra Černá voda v překladu Jany Sloukové bude mít českou premiéru v režii Michala Háby v březnu 2018 ve Studiu Beseda. A jelikož se na tuto inscenaci velmi těšíme, rozhodli jsme se, že vás s tímto mimořádným textem seznámíme ještě před jeho premiérovým uvedením. Od 18:00 tak proběhne v komorní scéně V Podkroví scénické čtení této hry.

A co by to bylo za Noc divadel bez naší skvělé kapely Mastix, ve které působí herci a přátelé Klicperova divadla! Koncert odstartuje ve 21 hodin na hlavní scéně. Jevištní součástí koncertu bude i vzpomínka na hudebníka Pavla Horáka, jehož jméno je nesmazatelně spjato s Klicperovým divadlem.

Máte svého oblíbeného herce či herečku a rádi byste měli doma podepsanou fotografii? To se Vám může lehce splnit! Po skončení koncertu bude návštěvníky ve foyer čekat autogramiáda hereckého souboru.

Poslední novinkou, kterou letošní Noc divadel zakončíme, bude netradiční půlnoční prohlídka Klicperova divadla, tentokrát v novém formátu a s názvem Letem divadelním světem. Tato exklusivní prohlídka bude určená vítězům naší internetové soutěže, která bude probíhat ve středu 15. listopadu od 15 hodin na webu Klicperova divadla (www.klicperovodivadlo.cz).

Výherci přesně o půlnoci vyrazí společně se svými hereckými průvodci na různá divadelní zákoutí, kam se obyčejný smrtelník jen tak nepodívá! Během této cesty na ně navíc čeká několik dramatických postav, aby jim vyjevily své útrapy i radosti, které si pro ně jejich dramatik vymyslel.

Kromě tohoto programu, který je volně přístupný, jsme pro vás připravili ještě další dvě prohlídky na objednání. První jsou specializované prohlídky divadelních provozů – krejčovny, vlásenkárny, garderobiérny, malířské a truhlářské dílny. Ty se konají od 16:00 do 19:30. Druhou je specializovaná prohlídka Studia Beseda v 16:00 a 19:00. Na tyto prohlídky se objednávejte v předprodeji divadla, tel. 495 512 857. Předplatitelé Klicperova divadla mají možnost přednostní rezervace od pondělí 13. 11. od 10 hodin, další zájemci se mohou hlásit od středy 15. 11. od 10 hodin.

http://www.klicperovodivadlo.cz