Hradečtí hygienici zkontrolovali o prázdninách 130 táborů

Hygienici v Královéhradeckém kraji od začátku prázdnin do 17. srpna provedli celkem 130 kontrol letních dětských táborů. Ve třech případech uložili pokutu v celkové výši 4200 korun, zjištěné byly například závady při manipulaci s potravinami. ČTK to dnes zjistila z informací zveřejněných na webu Krajské hygienické stanice v Hradci Králové. 

Hygienici zkontrolovali 128 zotavovacích akcí a provedli dvě kontroly samostatného stravovacího zařízení, které je využívané pro stravování účastníků táborů. "Úroveň táborů je velice dobrá, zjišťované závady nemívají závažný charakter a jsou řešeny na místě," uvedla mluvčí hygieniků v hradeckém kraji Veronika Krejčí. Při kontrolách byly zjištěné ve dvou případech také nevyhovující podmínky pro osobní hygienu dětí, dvakrát závady v ubytování dětí a v šesti případech pochybení ve zdravotní dokumentaci dětí. 
    
Podle údajů hygieniků se v Královéhradeckém kraji k 17. srpnu konalo celkem 206 táborů, kterých se účastní celkem 16.324 dětí. Dalších 33 akcí, které jsou pro méně než 30 dětí či jsou kratší než pět dnů, se účastní 887 dětí. Loni hygienici provedli 137 kontrol letních táborů, při nichž odhalili pět nedostatků a uložili jedinou pokutu 1500 korun. 
 
zdroj: ČTK