Hradec zmírní redukci MHD, trolejbusy se vracejí na Dukelskou

Radnice stotisícového Hradce Králové od 31. srpna zmírní redukci městské hromadné dopravy, kterou kvůli úsporám zavedla v polovině července. Proti změnám se ve města mezi lidmi zvedla vlna kritiky. Současně se od soboty vrátí trolejbusová doprava do centra města na Dukelskou třídu, která od loňského léta procházela kompletní rekonstrukcí. O změnách dnes ČTK informovala mluvčí radnice Magdaléna Vlčková. 

Městský dopravní podnik v létě kvůli úspoře několika milionů korun změnil provoz na pěti linkách a jednu linku úplně zrušil. To se nelíbilo hlavně lidem z okrajových částí Slatina a Svinary, kterých se opatření dotklo nejvíce. Svinarským radnice nyní ustoupila tím, že linky 11 a 17 opět budou jezdit přes Svinary v okruhu. Drobná změna čeká linku 9, která nově pojede přes Dukelskou třídu, kam dříve jezdil zrušený spoj číslo 28. Změny na zkrácené lince číslo 5 do Slatiny dopravní podnik udělá poté, co v říjnu skončí oprava Kladské ulice vedoucí do Slatiny. 
    
Po změnách k 31. srpnu však již úspory nebudou tak velké, jak se původně očekávalo. "Město proto jedná s dopravním podnikem o možném navýšení finanční podpory pro MHD ze svého rozpočtu. O zvýšení jízdného se nejedná," řekla Vlčková. Dopravce z městské poklady zatím dostává roční dotaci 158 milionů korun. Změny ke konci srpna radnice podle mluvčí udělala na základě ohlasů cestujících a po jednání s komisemi místních samospráv. 
    
Od konce srpna se také na Dukelskou třídu a do ulice S.K. Neumanna vrátí na své původní trasy trolejbusové linky číslo 1, 3 a 7. Obě ulice jsou spojnicí vlakového nádraží a centra města a patří k nejfrekventovanějším v Hradci Králové. Opravy obou ulic jsou součástí rekonstrukce náměstí 28. října, která bude stát celkem 93 milionů korun. Všechny stavební práce mají skončit do letošního listopadu. 
 
zdroj: ČTK