Hlavní sjezdovky Krkonoš a Orlických hor jsou bílé a navštěvované

Díky technickému sněhu lyžaři do zimních středisek v Krkonoších a Orlických horách stále jezdí. Sněhová pokrývka na sjezdovkách dosahuje v průměru kolem půl metru, špatné podmínky jsou pro běžecké lyžování. Sjezdařské tratě přilákaly v sobotu do Špindlerova Mlýna přes 8000 lidí, dnes přibližně 5000, řekl ČTK Zdeněk Spilka z lyžařského areálu ve Špindlerově Mlýně na Trutnovsku. 

"Zájem je pořád dobrý, protože jsou jarní prázdniny. Sněhové podmínky se příliš nezměnily, možná spíše trochu k lepšímu, v týdnu bylo chladněji, takže jsme tři dny zasněžovali," uvedl Spilka. V provozu jsou všechny hlavní sjezdovky v areálech Svatý Petr, Medvědín, Mísečky a Labská. Pro běžecké lyžování lze využít asi 15 kilometrů tratí na Horních Mísečkách, na Benecku a jinde jsou nesjízdné. 
    
Spokojeni jsou i provozovatelé SkiResortu Černá hora - Pec, kam zamířili i lyžaři z Polska a Nizozemska. "Sjezdovky, které mají technický sníh, jsou otevřené. Z celkového počtu 37 kilometrů máme v provozu asi 28 kilometrů," uvedl Petr Hynek ze SkiResortu, který provozuje střediska v Janských Lázních, Peci pod Sněžkou, Černém Dole, Velké Úpě a Svobodě nad Úpou. Příznivcům běžeckého lyžování zbývají jen vrcholové partie Černé a Světlé hory, zhruba 25 kilometrů tras. 
    
V Červené Vodě v Orlických horách jezdí obě hlavní sjezdovky Mlýnická a Heroltická. Celková délka tratí je 5,4 kilometru, na tratích je od 40 do 80 centimetrů sněhu. V blízkých Čenkovicích jsou v provozu Třebovská, Svitavská a Čenkovická sjezdovka. Více než deset kilometrů sjezdovek nabízí areál v Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem na Orlickoústecku, sněhová pokrývka dosahuje až 60 centimetrů. 
 
zdroj: ČTK