Hip Hop Kemp navštívilo 17.500 lidí

V Hradci Králové v noci na včerejšek skončil hudební festival Hip Hop Kemp. Přijelo na něj 17.500 lidí, což je méně než vloni, ale více, než v letech 2010 nebo 2009. ČTK o tom za organizátory informovala Petra Pisková. Na festivalových podiích vystoupila americká hiphopová skupina Dilated Peoples, americký rapper Macklemore či herec a hudebník Mos Def.

"Očekávali jsme návštěvnost okolo 18 tisíc lidí, což se splnilo a jsme spokojení. Festival z naší strany proběhl bez vážnějších problémů, záchranáři do areálu a jeho okolí vyjížděli asi padesátkrát, a to kvůli drobným poraněním nebo bodnutí hmyzem," uvedla Pisková.

V letošním roce se organizátoři festivalu snažili o ekologický přístup, proto návštěvníkům nabízeli kelímky na pivo z tvrdšího plastu se zálohou 50 korun. Ty šly na rozdíl od klasických kelímků použít několikrát. "Osvědčilo se to, v areálu byl menší nepořádek než v předchozích letech," řekla ČTK Pisková.
 
V souvislosti s festivalem řešila policie celkem 56 přestupků, nejvíce z nich se týkalo přestupků proti majetku. Lidé nejčastěji oznamovali, že jim zloději vykradli stan. Kromě přestupků policisté vyšetřují také tři trestné činy. Jednoho návštěvníka podezírají, že slovně i fyzicky napadal účastnici festivalu. Dalšího trestného činu se podle policie dopustil muž, který si na festivalu otevřel stánek s nabídkou omamných a psychotropních látek a nabízel je lidem. Policisté vyšetřují také případ muže, který si údajně přisvojil osobní auto. V rámci silničních kontrol bylo přistiženo 14 řidičů pod vlivem návykové látky.
 
Loňský ročník festivalu navštívilo rekordních 25.000 lidí. První ročník tohoto festivalu se v roce 2002 konal v Pardubicích, po dvou letech však organizátoři akci kvůli potížím s hlukem přesunuli na Stříbrný rybník do Hradce Králové. Pro velký zájem návštěvníků ale tamní areál nestačil a pořadatelé festival přestěhovali na hradecké letiště.
 
zdroj: ČTK