Festivalpark v H. Králové oživí šest akcí, např. Rock for People

Festivalpark v areálu letiště v Hradci Králové letos nabídne šest velkých akcí, například hudební festivaly Rock for People, Hip hop kemp či Rally a Autosalon show. Návrh kalendáře akcí schválili na svém jednání hradečtí radní. Vedení radnice nepředpokládá, že by se do budoucna počet obřích festivalů konaných v areálu zvyšoval. 

Podle kalendáře se ve Festivalparku uskuteční od 7. do 8. června Rally a Autosalon show. Od 2. do 5. července bude Festivalpark patřit Rock for People. Od 11. do 12. července se bude konat festival Play fast or don't. Od 7. do 10. srpna budou v areálu soutěžit formule navržené studenty vysokých škol v soutěži Formula student. Mezi 15. až 16. srpnem letiště obsadí účastníci The Sun Festivalu. Poslední letošní velkou akcí v areálu bude od 20. do 23. srpna Hip Hop Kemp. 
    
Vedoucí odboru kultury Aleš Mokren dnes novinářům řekl, že příští rok by se dva poslední festivaly neměly konat hned po sobě, což kritizují komise místní samosprávy. "Platí také podmínka, že pro hudební produkci v hangárech, která běží až do ranních hodin, musí být provedená protihluková opatření," řekl Mokren. 
    
Festivalpark, který zabírá část areálu někdejšího vojenského letiště v Hradci Králové, má celkovou plochu zhruba 33 hektarů, v základní části areálu je možné zaparkovat přes 10.000 automobilů, postavit více než 20.000 stanů a kapacita je zhruba 40.000 lidí. 
    
Dosavadnímu nájemci letos skončila nájemní smlouva, kterou měl uzavřenou s městem. "Bylo vypsáno nové výběrové řízení. Pokud mám informace, tak původní nájemce se bude ucházet o pokračování pronájmu. Už proto, že má uzavřené smlouvy se soukromými vlastníky pozemků v areálu na další období," řekl Mokren. 
 
zdroj: ČTK