Falšoval údaje v trestném rejstříku, za to může jít na tři roky do vězení

Policisté v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení ukončili vyšetřování případu přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny. Pachatel chtěl provést změny zapsaných údajů do obchodního rejstříku.

Z tohoto protiprávního jednání je důvodně podezřelý čtyřiatřicetiletý muž z Pardubicka, který si v listopadu roku 2010 podal návrh na zápis změn do obchodního rejstříku u příslušného rejstříkového soudu. Kdy součástí návrhu byl i výpis z evidence rejstříku trestů. Přitom předložil pozměněný výpis z evidence rejstříku trestů, na kterém byly odstraněny důležité informace z obsahové části. V rejstříku trestů pozměnil podstatné údaje o své trestní minulosti. Ten pravý rejstřík trestů, na rozdíl od toho falešného, totiž obsahoval záznam o odsouzení pro trestný čin zpronevěry k odnětí svobody na čtyři měsíce s podmíněným odložením na zkušební dobu jednoho roku.

Padělatele, kterému policisté v loňském roce sdělili podezření ze spáchání přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny, může soud poslat až na tři roky do vězení.

zdroj: ČTK