Dýně a strašidla v Zoo Dvůr Králové

V ZOO Dvůr Králové zahájí v sobotu 22. října tradiční podzimní akci Týden duchů. Strašidelnou atmosféru umocní živá strašidla, stezky odvahy a stovky vydlabaných dýní rozzářených svíčkami. Chybět nebudou dýňové nadílky pro zvířata. Týden duchů potrvá do neděle 30. října.  

Součástí oslav Týdne duchů bude dlabání dýní přímo v zoo. Každý návštěvník si bude moct na určených stanovištích vydlabat dýni dle své fantazie a umístit na libovolné místo v zoo. Navečer pak stovky dýňových strašidýlek rozsvítí celou zahradu. Tento rok je v plánu připravit pro návštěvníky zhruba 4 500 dýní.

Sváteční program bude obohacen v pátek 28. října, kdy na návštěvníky čeká stezka odvahy s živými strašidly a strašidelné soutěže o ceny. Stezka vede kolem Ostrova lemurů, ale lemury zde tentokrát neuvidíte. Místo nich tu všechny odvážlivce přivítají čarodějnice, duchové a kostlivci.

Během oslav si přijdou na své i zvířata. Pro ty jsou na každý den připraveny dýňové nadílky doplněné o jejich oblíbené pochoutky.

V provozu během Týdne duchů, a to od 26. do 30. října,  bude navíc i lanový park Katika Miti od Yellow Point, který najdete mezi výběhy nosorožců a lvů v pěším safari. 

Zoo bude během Týdne duchů otevřena od 9 do 18 hodin, zůstat ale můžete déle. Dlabání dýní je zdarma, dýně však není možné odnášet ze zoo. 

http://www.zoodvurkralove.cz/