Do Krkonoš a Orlických hor přijely o víkendu tisíce lyžařů

Ani prezidentské volby a poměrně chladné počasí neodradily tisíce lidí od návštěvy lyžařských středisek v Krkonoších a Orlických horách. Sobota byla díky inverzním podmínkám slunečná, takže mráz nebyl příliš citelný. Dnes již byla návštěvnost nižší, řekl ČTK Zdeněk Spilka z lyžařského areálu ve Špindlerově Mlýně na Trutnovsku. 

"V sobotu přijelo kolem 9000 lidí, dnes je to o něco slabší. Možná je to vlivem zhoršení inverzního počasí, teploty se ráno pohybovaly ráno kolem minus 11, později kolem minus pěti stupňů," uvedl Spilka. 

Ve Špindlerově Mlýně leží od 60 do 100 centimetrů hlavně technického sněhu. Vyšší sněhovou pokrývku, přes 130 centimetrů, mají sjezdovky v Říčkách v Orlických horách. Podle ředitele střediska Jana Urbánka do Říček dnes zamířilo asi 1000 lidí, v sobotu jich bylo kvůli pořádání závodu Skiinterkritérium a omezení provozu méně. 
    
Spokojen s návštěvností je i ředitel Skiparku Červená Voda v Orlických horách Radek Procházka. "Sobotu odhaduji na 1600, dnešek na 1400 lidí. Napadl i poprašek nového sněhu, takže podmínky jsou ideální," řekl ČTK. 
 
zdroj: ČTK